Comisia pentru întrebări juridice şi administraţie publică (7 membri)

1

Melnic Anatol

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

2

Eugenia Railean

Partidul Liberal Democrat din Moldova

3

Matei Igor

Partidul Politic ”Partidul socialiștilor din Republica Moldova”

4

Mandric Victor

Partidul Democrat din Moldova

5

Pogorevici Sergiu

Partidul Liberal din Moldova.

6

Spataru Ion

Partidul Liberal Democrat din Moldova

7

Televca Vitalie

Partidul Politic ”Partidul Nostru”



Comisia pentru buget, finanţe şi administrarea patrimoniului (11 membri)

1

Agachi Efim  

Partidul Democrat din Moldova

2

Cojocari Vasile  

Partidul Politic ”Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

3

Damașcan Nicolae  

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

4

Zgardan Dumitru

Partidul Liberal Democrat din Moldova

5

Belous Petru  

Partidul Democrat din Moldova

6

Melnic Maxim  

Independent

7

Deșan Serghei  

Partidul Politic ”Partidul Nostru”.

8

Nesterenco Constantin  

Partidul Democrat din Moldova

9

Palamarciuc Dumitru  

Partidul Politic ”Partidul Nostru”

10

Revenco Arcadie  

Partidul Liberal Democrat din Moldova

11

Volnițchi Constantin  

PP ”Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”



Comisia pentru dezvoltarea economică şi a infrastructurii, amenajarea teritoriului şi protecţia mediului  (9 membri)

1

Cebotari Pavel  

Partidul Politic ”Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

2

Guțu Victor  

Partidul Democrat din Moldova

3

Vîsoţchi Victor

Partidul Liberal Democrat din Moldova

4

Coțaga Ion  

Partidul Democrat din Moldova

5

Popovschi Mihail  

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova.

6

Sochirca Vasile

Independent

7

Todirean Iurie  

Partidul Politic ”Partidul Nostru”

8

Vrancean Ion  

Partidul Politic ”Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

 

Comisia pentru dezvoltarea socialculturală, sport şi tineret. (7 membri):

1

Ciuvaga Victor  

Partidul Liberal Democrat din Moldova

2

Derejovscaia Maria

PP ”Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

3

Cioca Nina  

Partidul Democrat din Moldova

4

Nitrean Vasile

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

5

Romașcan Fiodor  

Partidul Politic ”Partidul Nostru”

6

Sîrbu Radu  

Independent

7

Voleac Lilian  

Blocul Electoral ”Platforma Populară Europeană din Moldova – Iurie Leancă”.