1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Componenţa nominală a comisiilor de specialitate a Consiliului raional Soroca

PDFImprimareEmail

Scris de Secția Organizarea și Coordonarea Activității Administrative Vineri, 14 August 2015

- Comisia pentru întrebări juridice şi administraţie publică (7 membri)

  1. Melnic Anatol- Partidul Comuniştilor din Republica Moldova
  2. Eugenia Railean- Partidul Liberal Democrat din Moldova
  3. Matei Igor - Partidul Politic ”Partidul socialiștilor din Republica Moldova”
  4. Mandric Victor- Partidul Democrat din Moldova
  5. Pogorevici Sergiu- Partidul Liberal din Moldova.
  6. Spataru Ion - Partidul Liberal Democrat din Moldova
  7. Televca Vitalie - Partidul Politic ”Partidul Nostru”

- Comisia pentru buget, finanţe şi administrarea patrimoniului (11 membri)

  1. Agachi Efim - Partidul Democrat din Moldova
  2. Cojocari Vasile - Partidul Politic ”Partidul socialiștilor din Republica Moldova”
  3. Damașcan Nicolae - Partidul Comuniştilor din Republica Moldova
  4. Zgardan Dumitru- Partidul Liberal Democrat din Moldova
  5. Cioca Nina - Partidul Democrat din Moldova
  6. Melnic Maxim - Independent
  7. Deșan Serghei - Partidul Politic ”Partidul Nostru”.
  8. Nesterenco Constantin - Partidul Democrat din Moldova
  9. Palamarciuc Dumitru - Partidul Politic ”Partidul Nostru”
  10. Revenco Arcadie - Partidul Liberal Democrat din Moldova
  11. Volnițchi Constantin - PP ”Partidul socialiștilor din Republica Moldova”

- Comisia pentru dezvoltarea economică şi a infrastructurii, amenajarea teritoriului şi protecţia mediului  (9 membri)

  1. Cebotari Pavel - Partidul Politic ”Partidul socialiștilor din Republica Moldova”
  2. Vrancean Ion - Partidul Politic ”Partidul socialiștilor din Republica Moldova”
  3. Guțu Victor - Partidul Democrat din Moldova
  4. Vîsoţchi Victor- Partidul Liberal Democrat din Moldova
  5. Muntean Ghenadie - Partidul Democrat din Moldova
  6. Popovschi Mihail - Partidul Comuniştilor din Republica Moldova.
  7. Sochirca Vasile- Independent
  8. Todirean Iurie - Partidul Politic ”Partidul Nostru”

- Comisia pentru dezvoltarea social-culturală, sport şi tineret. (7 membri):

  1. Ciuvaga Victor - Partidul Liberal Democrat din Moldova
  2. Derejovscaia Maria – PP ”Partidul socialiștilor din Republica Moldova”
  3. Belous Petru - Partidul Democrat din Moldova
  4. Nitrean Vasile- Partidul Comuniştilor din Republica Moldova
  5. Romașcan Fiodor - Partidul Politic ”Partidul Nostru”
  6. Sîrbu Radu - Independent
  7. Voleac Lilian - Blocul Electoral ”Platforma Populară Europeană din Moldova – Iurie Leancă”.